HISTORIA
Zapraszamy do zapoznania się z historią naszego Klubu
Pierwszym klubem sportowym, jaki powstał na terenie Koluszek była “Jutrzenka“, która wkrótce zmieniła nazwę na “Koluszkowski Klub Sportowy“. Było to w 1925 roku.
Kilka miesięcy później Organizacja Młodzieżowa powołała do życia klub pod nazwą “Pogoń“, w którym grali w piłkę nożną przeważnie synowie pracowników kolei.
Pod koniec lat dwudziestych (prawdopodobnie w 1928 roku) powstał w naszym mieście trzeci klub – “Siła“, przy którym w latach trzydziestych została utworzona piłkarska drużyna żydowska “Macabi” , utrzymywana finansowo przez tutejszych żydowskich kupców.
Wymienione wyżej kluby rozgrywały swoje mecze na boisku przy ulicy Sportowej (obecnie znajduje się tam stacja paliw), a teren ten nazywany jest “kozim rynkiem”.
Boisko dla KKSu powstało po wojnie przy ul. 3 Maja 72 (stoi tam blok mieszkań kolejowych) obok linii kolejowej, a dokładnie torów postojowych. Stały tam parowozy. W czasie meczu, po zdobyciu bramki przez Koluszkowian , maszyniści włączali gwizdki. Boisko od strony ulicy odgrodzone było potężnym murem betonowym, jedna bramka była przy torach, a druga przy ulicy.
Klub zaczęli sponsorować i patronować kolejarze i zmieniono nazwę z KKS Koluszki na “Kolejarz” Koluszki. Oprócz boiska była rozpoczęta budowa trybuny z szyn kolejowych, a szatnie zawodników znajdowały się w drewnianych barakach.
Wraz z powstaniem trakcji elektrycznej, teren na którym znajdowało się boisko, był potrzebny do wybudowania podstacji trakcyjnej. Klub musiał szukać nowego boiska.
Kolej pomogła w wykupie terenu pod nowe boisku przy ulicy Zagajnikowej (gdzie KKS gra do tej pory). W czasie budowy nowego boiska, przez dwa lata, drużyna rozgrywała swoje mecze w Różycy.
Drużyna wróciła do Koluszek. Wybudowano nowe boisko oraz boisko boczne (treningowe) wraz z zapleczem. Dodatkowo powstał dom dla gospodarza Klubu (wieloletnim gospodarzem był Pan Minkowski).
Należy także wspomnieć, że Klub posiadał sekcję siatkarską, a drużyna występowała na poziomie III ligi. Trenerem drużyny był Pan Kajda.